Hlavicka

Miláno - mesto módy, biznisu a dobrého jedla

Miláno leží na severe apeninského polostrova v talianskej v Lombardii. Aj keď je hlavným mestom Talianska Rím, Miláno je právom považované za ekonomické centrum celej krajiny. Veď patrí k najbohatším mestám celej Európy.

História obchodu a umenia

Dejiny Milána siahajú až do staroveku, keď bolo mesto na istý čas aj hlavným mestom západnej časti Rímskej ríše. K jeho významu však prispeli aj obchodné záujmy vplyvných a bohatých šľachtických rodín, ktoré z Milána urobili obchodné centrum. A keďže obchod a umenie idú ruka v ruke, Miláno z tohto šťastného partnerstva ťaží dodnes. V súčasnosti žije v tomto meste takmer 1,5 milióna obyvateľov, no práve vďaka rozvinutej ekonomike, obchodným príležitostiam a turizmu sa počet obyvateľov z priľahlých zón a návštevníkov mesta vyšplhá až na úctyhodných sedem a pol milióna.

Biznis, biznis, biznis

A aké značky tu sídlia? Je ich naozaj dosť, môžete tu nájsť napríklad UniCredit, Alfu Romeo, Pirelli, Bugatti, no samozrejme aj módne ikony ako Dolce & Gabana, Versace, Armani, Prada a veľa ďalších.

Miestom, ktoré ponúka najviac obchodných príležitostí, kontaktov a ideí pre „obyčajných“ biznismenov je slávna Fiera Milano. Ide o obrovský a moderný výstavný komplex, v ktorom sa pravidelne konajú svetové výstavy v oblastiach ako je móda, dizajn, HoReCa, technológie a podobne. Veľa menších i väčších obchodníkov toto miesto dôverne pozná a kvôli rozvoju svojho podnikania pravidelne navštevuje.

Do Milána sa zo Slovenska dostanete pomerne pohodlne aj autom. Necelých tisíc kilometrov z Bratislavy si môžete spestriť napríklad výletom do Álp. Ak sa rozhodnete letieť, na výber máte hneď tri letiská. Z Malpensa (MXP) sa do centra mesta dopravíte pravidelným vlakovým spojením, z Linate (LIN) autobusom a z Orio al Serio (BGY) pri Bergame zas súkromnou dopravou. Nájsť si dobrý hotel nie je ťažké, jeden sa nachádza priamo v areáli spomínaného výstaviska. Na booking však treba myslieť s dostatočným predstihom.

Kultúra, šport a nákupy

Ak si chcete na chvíľu oddýchnuť od obchodu, Miláno je na to priam ideálne. Môžeme si odmyslieť vynikajúce jedlo a kvalitné víno, ktoré je v Taliansku akousi povinnou jazdou, aj tak nám zostane veľa na objavovanie. A čo sa oplatí vidieť? Predovšetkým slávny milánsky gotický Dóm, nemenej slávnu operu La Scala, kostol Santa Maria Delle Grazie so svetoznámym obrazom Poslednej večere. Pre pánov je tu samozrejme možnosť užiť si atmosféru slávneho Interu Miláno a dámy určite nepohrdnú návštevou módnych butikov, ktorými je Miláno charakteristické.

Tak teda Buon Viaggio!


>Miláno - mesto módy, biznisu a dobrého jedla
>Miláno - mesto módy, biznisu a dobrého jedla

Kontaktujte nás

Chcete sa nás niečo spýtať? Kontaktujte nás telefonicky, alebo cez kontaktný formulár nižšie.

X

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám, radi Vám odpovieme na všetky otázky.

Vaša správa bola úspešne odoslaná
* takto označené polia sú povinné