Hlavicka

Deň bezpečnosti s DHL

Aj v tomto roku pokračujeme v spoločnosti DHL v školeniach detí v rámci programu „Trucks and Child Safety“. Program je pôvodom z Veľkej Británie a jeho cieľom je zvýšenie povedomia detí vo veku 7-11 rokov o nebezpečenstve, ktoré im hrozí v blízkosti veľkých motorových vozidiel. Program je postavený na živej a interaktívnej prezentácii za pomoci kamióna, ktorý je dopravený do priestorov školy alebo iného vhodného priestoru (ihrisko, parkovisko,...).

Klaudia Višňovská, Marketing and Communications Manager DHL Supply Chain a Freight Slovensko hovorí: „Snažíme sa deťom priniesť čo najautentickejší zážitok, ktorý im pomôže vstrebať a zapamätať si dôležité informácie. Deti si uvedomia aká obrovská je váha a rozmery kamiónu a získajú vlastnú skúsenosť, ako málo vodič kamiónu vidí a počuje z kabíny vozidla. Okrem DHL sú súčasťou Dňa bezpečnosti aj záchranné zložky (dopravná polícia, hasiči) a Slovenský Červený kríž.“

Prvé školenia boli v Zlatých Moravciach a vo Vrábľoch, kde sme vyškolili 400 žiakov 3. a 4 ročníka ZŠ Robotnícka, Mojmírova, Pribinova, Sv. Dona Bosca v Zlatých Moravciach, ZŠ Topoľčianky, ZŠ Levická, ZŠ sv. Vojtecha, ZŠ Záborského, ZŠ Lúky vo Vrábľoch. Školenia pokračujú aj v júni. Čaká na nás ďalších 400 detí na základných školách v Bratislave.

Stiahnuť tlačovú správu

Kontaktujte nás

Chcete sa nás niečo spýtať? Kontaktujte nás telefonicky, alebo cez kontaktný formulár nižšie.

X

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám, radi Vám odpovieme na všetky otázky.

Vaša správa bola úspešne odoslaná
* takto označené polia sú povinné