Hlavicka

200 rokov v logistike

DHL Freight, špecialista v cestnej preprave skupiny Deutsche Post DHL Group, oslávil v roku 2015 200-té výročie založenia. História logistiky žltej značky sa začala v roku 1815, keď jej zakladateľ Louis Danzas založil spoločnosť “Danzas”, ktorá sa stala svetovo známou prepravnou spoločnosťou už v nasledujúcich 20 rokoch.

Dnes sa cestná a železničná preprava v DHL Freight, jednej zo štyroch divízií Deutsche Post Group neustále rozvíja. “Počas posledných dvoch storočí to je inovácia a podnikateľský duch, ktoré sú súčasťou nášho DNA a stále držia spoločnosť na vrchole logistiky,” hovorí Frank Appel, CEO Deutsche Post DHL Group. “Neustále pracujeme na spôsoboch zlepšovania logistiky a vytvárame nové spôsoby na skvalitnenie dodávateľsko-odberateľských reťazcov, aby sme držali krok s dobou, spájali ľudí a prispeli k rozvoju na celom svete.”

Divízia DHL Freight začala pôsobiť na Slovensku koncom roku 2004. Dnes operuje v piatich pobočkách najmä v technologickom a spotrebnom sektore. Jej víziou je vyčarovať úsmev na tvárach zákazníkov. Prijíma svoju spoločenskú zodpovednosť prostredníctvom troch iniciatív:

1. GoGreen

Ochrana životného prostredia - minimalizujeme vplyv našich obchodných činností na životné prostredie, zvyšujeme našu efektívnosti a efektívnosť našich subdodávateľov v oblasti znižovania emisií oxidu uhličitého (CO2), prinášame ekologické produkty a služby našim zákazníkom. Každoročne organizujeme splav spojený s čistením rieky, vo všetkých prevádzkach vedieme zamestnancov k separovaniu odpadu a ochrane životného prostredia, podporujeme svojimi aktivitami Medzinárodný deň životného prostredia.

2. GoHelp

Poskytujeme pomoc - zapájame sa do Medzinárodného dňa dobrovoľníctva, v rámci komunitných projektov pomáhame deťom v detských domovoch, sociálne slabým rodinám a postihnutým deťom. Medzi projekty, ktoré organizujeme už niekoľko rokov patria darovanie krvi, zbierky oblečenia, obuvi, kníh a hračiek, pomoc chorým, poskytnutie podpory pri prírodných katastrofách.

3. GoTeach

Podporujeme vzdelávanie detí - v priebehu roka bezplatne vyškolíme minimálne 700 detí základných škôl v programe Truck and Child Safety (TACS), ktorý je určený deťom vo veku 7-11 rokov a je zameraný na názornú prezentáciu rizík, ktoré im hrozia v blízkosti veľkých vozidiel. Počas leta učíme deti v táboroch ako chrániť životné prostredie.

História spoločnosti Danzas začala prepravou tovaru na konských vozoch na dôležitej obchodnej trase medzi Bazilejom a Mulhousom. S rozvojom železnice a parných lodí sa možnosti logistiky razantne rozšírili. Aj keď pozemná a lodná preprava neustále rástla, Danzas využil príležitosť a ponúkol prvé medzikontinentálne prepravy do New York.

Okrem zvyšovania a zlepšovania rôznych spôsobov prepravy a otvárania nových pobočiek na celom svete, DHL taktiež nezaostávala v pokroku v iných oblastiach. Či už sa jednalo o skenovanie čiarových kódov, “just in time” dodávky alebo IT riešenia, DHL vždy napredovala s dobou. Dnes, DHL Freight riadi logistiku celosvetových eventov ako napríklad Cirque do Soleil, kde zaručuje, že všetko ide ako po masle v každej šou všade na svete. Počas turné pre Gewandhausorchester prepravuje dychové hudobné nástroje a priestorové spekometre a taktiež opatrne preváža ich citlivé hudobné nástroje. Pre preteky Formuly 1 preváža komponenty medzi piatimi kontinentami, do 19 pretekárskych lokalít so silou viac ako 10.000 koní. “Toto by nebolo možné bez zanietenia našich zamestnancov. Moja vďaka patrí mojim kolegom, ktorí zo seba vydávajú každý deň maximum, aby posilnili našu pozíciu lídra na trhu a tým posúvajú celú spoločnosť vpred,” hovorí Appel.

Pri príležitosti tohto jubilea Amadou Diallo, CEO DHL Freight, zverejnil Deutsche Post DHL Group retroperspektívu “200 rokov logistiky – Danzas a DHL profil spoločnosti”. Kniha má viac ako 100 strán a zachytáva začiatky spoločnosti od jej pôvodu v Alsasku, celú jej púť až kým sa stala celosvetovým lídrom v logistike. Môžete si ju zakúpiť v kníhkupectvách pod číslom ISBN 978-3-941136-37-3.

X

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám, radi Vám odpovieme na všetky otázky.

Vaša správa bola úspešne odoslaná
* takto označené polia sú povinné